چهارشنبه, 21 آذر 1397 21:46

10 توصیه مهم برای نگهداری چرم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چرم ها بسیار زیبا ، لطیف هستیند و ماندگاری نسبتا خوبی دارند اما اگر درست از آنها استفاده و مراقبت کنیم بسیار عمر طولانی تری خواهند داشت . در حال حاضر با این وضعیت گرانی که در مملکت وجود دارد خرید یک کیف یا کفش و یا هر وسیاه چرمی دیگری پند صد هزار تومان برایمان تمام میشود و اینجاست که ما باید یاد بگیریم پطور که وسائل چرمی مراقبت و محافظت نماییم . برای اینکه بدانید چطور می‌توان از کیف و کفش و لباس های چرم نگهداری کرد که تا سالیان سال دوام بیاورند در این مقاله با ما همراه باشید.

گرد و غبار و کثیفی سطح چرم را می توانبد با یک اسفنج نرم پاک کنید
سعی نکنید لکه های خیلی عمیق یا لکه هایی که به سختی پاک می شوند را کاملا برطرف نمایید
با دور نگه داشتن کالای چرمی از رطوبت زیاد آن را از خطر متورم شدن و یا کپک زدگی مصون دارید
جهت محافظت از کالای چرمی از روکش پلاستیکی هرگز استفاده ننمایید
از زدن عطر و اسپری به صورت مستقیم بر روی کالای چرمی جدا خودداری کنید
از تابش مستقیم آفتاب به مدت طولانی بر آن بپرهیزید.از ایجاد لکه چربی و خودکار جدا جلوگیری نمایید.محصولات چرمی ممکن است پس از مدتی به علت خشکی هوا یا پس از خشکشویی کمی خشک شوند برای جلوگیری از خشک شدن و حفظ نرمی و لطافت آن ،از واکس های روغنی مخصوص چرم طبیعی استفاده کنیدرفع چروک از جیر یا چرم کار ساده ای نیست، لذا لازم است این پوشاک با چوب لباسی مخصوص در جای خشک و خنک نگهداری شودکاور لباس را از جنس پارچه ای انتخاب نموده و از استفاده از کاور پلاستیکی خودداری نماییدقبل از استفاده از پوشاک چرمی زیر باران ، با استفاده از اسپری ضد آب برروی سطح چرم ، از محصول محافظت نمایید  
پوشاک چرمی را می توانید با قرار دادن پارچه پنبه ای خشک بر روی آن و دمای کمتر  از 70درجه سانتی گراد و بدون بخار اتو نمایید. از اتو نمودن پوشاک جیر و شرلینگ خودداری نمایید
کیف چرمی خود را با کاغذ باطله پر کنید تا شکل خود را از دست ندهد
محصولات چرمی در مقابل نفوذ آب تا حدودی مقاوم هستند (مانند پوشاک پارچه ای به سرعت خیس نمی شوند ) ولی ضد آب نیستند، لذا از خیس شدن چرم جلوگیری کنید
چرم در صورت خیس شدن ممکن است تغییر رنگ دهد در این صورت پیش از هر گونه اقدامی برای تغییرات ایجاد شده ، ابتدا آب اضافه را با استفاده از پارچه نرم نخی گرفته ،سپس اجازه دهید در هوای آزاد دور از نور مستقیم خورشید یا حرارت خشک شود تا به حالت اولیه برگردد، پس از اندکی نرم کننده سطحی چرم استفاده کنید تا انعطاف پذیری آن مجددا ایجاد شود. در مورد دستکش قبل از خشک شدن کامل ، آنرا به دست کنید تا تا فرم دست را پیدا کند. ” چرم و جیر محصولی از پوست طبیعی است که سایه روشنی رنگ و چروک های طبیعی وجه تمایز آن از محصولات مصنوعی می باشد.
از تماس محصولات چرمی با اشیای تیز و قرار گرفتن در معرض حرارت مستقیم خودداری کنید.
باران و برف به علت وجود آلاینده ها باعث بوجود آمدن لکه هایی بر چرم می شوند و لازم به ذکر است که جیر، نبوک و پوست نسبت به تابش  نور آفتاب حساس هستند.

از زیپ و بخش‌های فلزی کیف نگهداری کنید

فراموش نکنید که هر قدر هم بدنه چرمی کیفتان را تمیز و براق نگه دارید، اگر زیپ‌ها یا بند زنجیری کیفتان، از بین برود، آن کیف ظاهر مرتب و خاصش را از دست می‌دهد.

پس مواظب باشید که جزییات فلزی کیفتان زنگ‌زده و کثیف نباشد.

  • اگر دستتان کثیف است یا تازه از کرم مرطوب کننده استفاده کرده‌اید به کیف چرمتان دست نزنید.
  • کیفتان را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
  • یک کیف چرم را هر روز و همیشه استفاده نکنید، گاهی به آن استراحت دهید.
  • از برس جیر برای تمیز کردن و نو کردن کیف‌های جیر استفاده کنید.
  • استفاده منظم از مرطوب‌کننده چرم باعث لطافت و دوام بالای کیف چرم شما می‌شود.
  • اگر از کیف چرم خود به صورت مرتب استفاده می‌کنید، هفته‌ای یک بار آن را با یک دستمال نخی لطیف تمیز کنید.

هتر است کیف چرم خودتان را در آشفته بازار پایین کمد لباس‌ها نگهداری نکنید! اگر کیف چرم را در جایی بگذارید که به آن فشاری وارد نمی‌شود و آن را داخل یک پارچه نخی یا محافظ قرار دهید، می‌توانید مطمئن باشید که عمر طولانی‌تری خواهد داشت.

هیچ وقت کیف چرمتان را داخل کیسه‌های نایلونی که رطوبت را در خود نگه می‌دارند، قرار ندهید.

امیدوارم این مطلب براتون مقید واقع بشود. با آرزوی سلامتی

خواندن 711 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 آذر 1397 21:46
محتوای بیشتر در این بخش: « انواع روغن در صنعت چرم چرم مصنووعی »